Call +(48) 42 648-66-77

Siemens A&D oferuje nowe przenośne, szybkie, kompaktowe i odporne mechanicznie, urządzenie programujące formatu laptopa do budowy aplikacji automatyki przemysłowych.

Nowy programator Simatic Field PG M poszerza funkcjonalność programatorów przemysłowych o technologię komunikacji bezprzewodowej. Dodatkowo zostały wbudowane nowoczesne rozwiązania komputerowe typu procesor Pentium M, duży wyświetlacz 15” XGA lub SXGA+, oraz funkcje archiwizacji danych. Nowy programator posiada zasilanie bateryjne o wydłużonym czasie pracy, wysokiej wydajności pamięci RAM i wszystkie wymagane interfejsy do komunikacji z aplikacjami przemysłowymi.

Laptop Field PG M jest idealnym urządzeniem do konfiguracji, uruchamiania, serwisowania i obsługi instalacji automatyki przemysłowej. Odporna mechanicznie obudowa magnezytowa zapewnia niezawodną codzienną pracę w trudnych warunkach przemysłowych. Zastosowana komunikacja bezprzewodowa jest oparta o standardy WLAN 802.11 a, b i g. Sieć WLAN w wykonaniu przemysłowym gwarantuje bezpieczeństwo wymiany danych ze sterownikami logicznymi w trudnych warunkach przemysłowych.

W programatorze są wbudowane chipsety 915-GM, procesor Pentium M, dysk ATA, RAM 533MHz DDR2 zapewniające komfortową pracę na aplikacjach o dużym wymaganiu sprzętowym. Nowy Field PG M jest programatorem z największym 15” wyświetlaczem w ramach całej rodziny programatorów Simatic. Wysoka rozdzielczość do 1400×1050 pikseli zapewnia komfortową pracę na zainstalowanych programach inżynierskich Simatic. Dodatkowo programator posiada zintegrowane funkcje archiwizacji danych generujące automatycznie backupy w definiowanych odstępach czasowych. Informacje zarchiwizowane są dostępne w każdej chwili i można je w dowolnym momencie odtworzyć. Nowe komponenty sprzętowe zastosowane w programatorze pobierają bardzo mało prądu, dlatego też możliwa jest bezawaryjna praca programatora do czterech godzin na akumulatorze litowym.

Poza tym nowy Field PG M jest laptopem Simatic z wbudowanymi wszystkimi interfejsami wymaganymi do połączenia się z urządzeniami automatyki. Oprócz obudowy magnezytowej, programator posiada od strony czołowej elementy metalowe, pokryte plastikiem, zabezpieczające przed interferencjami elektromagnetycznymi.

źródło: Siemens

en_GBEnglish