Zadzwoń: +(48) 42 648-66-77

Celem tego dokumentu jest dostarczenie niezbędnych informacji o technologii PROFIsafe i zagadnieniach pokrewnych bez wgłębiania się w detale związane z funkcjonowaniem. Nie jest intencją
jakakolwiek zmiana norm lub oficjalnych specyfikacji i wytycznych wspomnianych poniżej. Są one ostateczne i prawomocne. PROFIsafe został zatwierdzony przez BGIA i TÜV.

Jednym z najważniejszych wydarzeń związanych z działalnością organizacji PROFIBUS and PROFINET International (PI) była pierwsza specyfikacja dla komunikacji w aplikacjach związanych z bezpieczeństwem i zabezpieczeniami (Safety) w 1999 roku.

Spowodowało to duży postęp w świecie automatyki. Technologia ta jest określana jako PROFIsafe i jest oznaczona symbolem pokazanym dalej. Od tego wydarzenia profil PROFIsafe znacznie się rozwinął i stał się czołową technologią komunikacyjną w systemach bezpieczeństwa na świecie.
Trwają prace nad tym aby PROFIsafe stał się standardem międzynarodowym w ramach normy IEC 61784-3-3. Systemy bezpieczeństwa są częścią automatyki. Dlatego rozpowszechnianie i wdrażanie technologii PROFIsafe musi być potraktowane bardzo poważnie. Zaangażowane przedsiębiorstwa i instytucje są zobowiązane do postępowania zgodnie z tzw. Polityką bezpieczeństwa PROFIsafe (PROFIsafe Policy). Ten krótki opis ma służyć jako dopełnienie i skromne podsumowanie oficjalnych dokumentów.

Opracowanie: PROFIBUS International; www.profibus.com
Tłumaczenie: PNO PROFIBUS PNO Polska; www.profibus.org.pl
Rozpowszechnianie i promocja: PICC – Centrum Kompetencyjne Sieci Przemysłowych SIMLOGIC. ; www.simlogic.pl

pl_PLPolish