Zadzwoń: +(48) 42 648-66-77

POZNAJ NAS

O FIRMIE

Serdecznie witamy na stronie firmy SIMLOGIC. Iwona Jabłońska.

Firma SIMLOGIC. w obecnej strukturze powstała 01.03.2007 roku, jest zatem młodą ale bardzo prężnie rozwijającą się firmą.
Nasza kadra to specjaliści, którzy automatyką przemysłową zajmują się od lat 90-tych.

SIMLOGIC. jako synonim rzetelności, wiedzy i fachowości jest odpowiedzią na potrzeby polskiego rynku automatyki przemysłowej.
Jesteśmy firmą inżynieryjno-techniczną specjalizującą się w zadaniach trudnych a czasem „niemożliwych”.
Od początku naszych działań, poprzez kompleksową ofertę usług, takich jak

   • wsparcie techniczne dla klientów,
   • HOTLINE 24/7 i serwis maszyn przemysłowych,
   • realizację projektów i modernizacji,
   • szkolenia techniczne dedykowane i specjalizowane,
   • dobór komponentów, ofertowanie i sprzedaż,
   • nieustanny rozwój kadry,
   • inwestycje w profesjonalny sprzęt serwisowy,
   • ciągłą rozbudowę bazy sprzętu szkoleniowego (ponad 70 zestawów i 140 modułów w ofercie),
   • przygotowanie pod potrzeby rynku automatyki,

staramy się, zapewnić profesjonalną obsługę Państwu – naszym Klientom.

Firma SIMLOGIC. posiada doświadczenie praktyczne w zakresie

   • Automatyki przemysłowej: dobór, uruchamianie, programowanie, serwisowanie i szkolenia;
   • Automatyki procesowej: dobór aparatury, uruchomienie na obiekcie, serwis i szkolenia;
   • Programowania maszyn ogólnego i specjalnego przeznaczenia;
   • Uruchamiania systemów napędowych: przemienniki, falowniki, przekształtniki;
   • Opracowywania wizualizacji pracy maszyn i procesów – SCADA;
   • Tworzenia algorytmów sterowania i struktur regulacji – PID, Fuzzy;
   • Projektowania i uruchamiania systemów RFID;
   • Oceny ryzyka i zapewnienia bezpieczeństwa maszyn oraz komunikacji;
   • Opracowywania szkoleń autorskich i dedykowanych na potrzeby działów utrzymania ruchu.

SIMLOGIC. wciąż rozwija własne działy i struktury wewnętrzne:

 

   • Dział Mechatroniki, Techniki Napędowej i Serwisu
   • Dział Programowania, Sterowników i Sieci Przemysłowych
   • Dział Systemów Wizualizacji Maszyn, Automatyki Procesów i Dokumentacji Technicznej
   • Dział Szkoleń Autorskich, Autoryzowanych, Dedykowanych, Badań, Innowacji i Opracowań Naukowo-Technicznych
   • Dział Dystrybucji Komponentów Automatyki i Oprogramowania

Jako firma o zasięgu krajowym i zagranicznym, aktywnie działamy na terenie całego kraju oraz współpracujemy z Partnerami zagranicznymi, a w naszej codziennej pracy zajmujemy się specjalizowaną automatyką przemysłową i systemami napędowymi maszyn. Intensywnie rozwijamy serwis maszyn i urządzeń przemysłowych.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą znajdującą się na stronie internetowej oraz na naszych sklepach internetowych.

Nasi specjaliści udzielą Państwu obszernych informacji i odpowiedzi na Państwa pytania.

Zapraszamy do współpracy!

Filary firmy SIMLOGIC. stanowią następujące kierunki działań:

Projektowanie rozwiązań, dobór komponentów, tworzenie dokumentacji projektowej
Wraz z doświadczeniem zdobywanym podczas realizacji kolejnych aplikacji i projektów nauczyliśmy się wykonywać zadania kompleksowo, będąc elastycznymi w zakresie oczekiwań Kontrahentów. W realizacji projektów korzystamy z własnej fachowej wiedzy, a także (w miarę potrzeb) doświadczeń projektantów, zewnętrznych ekspertów i specjalistów.
Programowanie sterowników PLC
Programujemy maszyny i urządzenia na bazie sterowników określanych mianem PLC. Bazujemy na platformie rozwiązań Siemens (STEP5, STEP7, TIA Portal) oraz 3S-CODESYS (ABB, AMK, EATON, BOSCH REXROTH). Potrafimy wykonywać Retrofity rozwiązań SIMATIC S5 z modułami technologicznymi na platformę S7 (np. S7 Technology) lub SIMOTION. Optymalizujemy kod programu pod względem wydajności oraz standaryzacji potrzebnej do realizacji zaawansowanych funkcji technologicznych i zastosowań szablonów w zakładach globalnych.
Technika napędowa i serwis maszyn przemysłowych

Napędami elektrycznymi zajmujemy się od początku powstania firmy. Realizujemy serwis urządzeń napędowych, naprawy pogwarancyjne, diagnostykę systemów sterowania oraz optymalizację nastaw struktur regulacji sterowania maszyn. Wykonujemy parametryzację napędów wszystkich generacji firm: ABB, AMK, BECKHOFF, BOSCH REXROTH, DANFOSS, EATON, SEW, LEZNZE, SIEMENS, w tym rozwiązań technologicznych i specjalizowanych.

Poza samą umiejętnością konfiguracji i uruchamiania, w realizacji takich zadań jest jeszcze potrzebna zaawansowana wiedza aplikacyjna, która jest niezależna od sprzętu. Programowanie sterowników technologicznych, Motion Control i mechatronika – rozumiemy i stosujemy praktycznie rozwiązania technologiczne. Programujemy rozwiązania na platformie SIEMENS SIMOTION SCOUT, SIEMENS S7 TECHNOLOGY, CODESYS MOTION, INDRAWORKS, AIPEX PRO, TWINCAT. Mamy w dorobku modernizacje i serwisy pras hydraulicznych oraz maszyn produkcyjnych, gdzie projektowaliśmy i programowaliśmy cały system wraz z dostosowaniem do wymagań bezpieczeństwa.

Wykonujemy także modernizację sterowania maszyn, wymianę sterowników starszej generacji np. SIMATIC S5 na rodzinę np. SIMATIC S7 lub CODESYS poprzez tworzenie własnych rozwiązań na platformie CODESYS lub zastępowanie sterowników innych producentów rozwiązaniami ABB, AMK, BOSCH REXROTH, EATON, SIEMENS w zakresie SIMATIC, SIMOTION, SIMATIC Technology.

Do naszych największych realizacji można zaliczyć programowanie pras – rozwiązań wieloosiowych na bazie SIMOTION D z napędami SINAMICS S120 i silnikami wykonawczymi oraz modernizację pras na bazie sterowanie IndraMotion w środowisku IndraWorks.

PICC Centrum Kompetencyjne sieci PROFIBUS/PROFINET

SIMLOGIC. posiada status Centrum Kompetencyjnego w zakresie sieci przemysłowych PROFIBUS/PROFINET oraz PROFIDRIVE. Zajmujemy się zatem zagadnieniami związanymi z komunikacją przemysłową. Popularyzujemy standardy, organizujemy seminaria i warsztaty. Udzielamy pomocy oraz szeregu wskazówek dla pracowników działów utrzymania ruchu zakładów przemysłowych pomocnych w eliminacji problemów związanych z komunikacją przemysłową.

Projektowanie i diagnostyka sieci przemysłowych

Świadczymy usługi diagnostyczne wraz z wdrożeniem zaleceń po-audytowych i eliminacją przyczyn powstawania przestojów w pracy maszyn z winy komunikacji lub zakłóceń EMC. Diagnozujemy cały system, a nie tylko sieć komunikacyjną. Sprawdzamy działanie warstw modelowych ISO/OSI i protokołów TCP, czy UDP. Weryfikujemy działanie urządzeń Slave oraz IO Device. Wymieniamy okablowanie, instalujemy urządzenia wspomagające lub diagnostyczne. Korzystamy z testerów oraz oprogramowania różnych producentów.

Szkolenia autorskie, autoryzowane i dedykowane, stacjonarne lub wyjazdowe

Od początku powstania firmy rozwijamy własne Centrum Szkoleniowe. Aktualnie posiadamy obszerną ofertę profesjonalnie przygotowanych szkoleń z zakresu przemysłowych elementów automatyki, sterowników PLC, napędów elektrycznych, komunikacji, systemów wizualizacji i sterowania. Szkolenia realizowane są na bazie aplikacji przemysłowych oraz na bazie sprzętowej rozwiązań opartych o ofertę branżową firm: ABB, BOSCH REXROTH, EATON, BECKHOFF, AMK, SEW, LENZE, SIEMENS w zakresie Industry Automation & Drives Technologies.

W działalności szkoleniowej kierujemy się wspaniałym mottem, którym są słowa Konfucjusza:

„Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem”.

W myśl tych słów, w trakcie realizacji szkoleń, zwracamy szczególną uwagę na łączenie teorii z praktyką oraz przekaz praktyczny w postaci ćwiczeń na zestawach dydaktycznych lub na maszynach użytkownika. Na bieżąco monitorujemy postępy uczestników naszych szkoleń poprzez autorski system STMS.

Mamy doświadczenia w przebranżawianiu, pomagamy w rozwoju zawodowym oraz długofalowym zdobywaniu wiedzy poprzez opracowanie i realizację, dostosowanej do potrzeb, wieloetapowej koncepcji rozwoju zawodowego.

Badania naukowo-techniczne, ekspertyzy i opracowania

Posiadając stosowną wiedzę, popartą wykształceniem i udokumentowaną licznymi szkoleniami, wykonujemy ekspertyzy, badania i opracowania naukowo-techniczne. Współpracujemy z uczelniami i instytutami naukowymi. Przeprowadzamy audyty maszyn w zakresie sterowania i weryfikacji programów, ich algorytmów oraz nastaw regulacji. Na tej podstawie opracowujemy propozycje zmian i swoje własne nowe rozwiązania, które następnie sami wprowadzamy celem eliminacji problemów.

Zajmujemy się również audytami energetycznymi w zakresie optymalizacji kosztów zużycia energii elektrycznej przy urządzeniach regulowanych i sterowaniu technologicznym. Posiadamy możliwość wykonania badań środowiskowych w zakresie EMC.

Systemy SCADA, HMI i DCS sterowania i wizualizacji maszyn

Realizujemy projekty w zakresie wizualizacji i monitorowania systemów złożonych procesów technologicznych na szerokim asortymencie oferty firmy Siemens, w oparciu o oprogramowanie WinCC oraz WinCC Flexible. Wykonujemy prace programistyczne w zakresie systemów procesowych, migracje systemów SCADA oraz wizualizacji HMI wraz z dostosowaniem maszyn do wymagań bezpieczeństwa.

Bezpieczeństwo maszyn i procesów
Wykonujemy audyty bezpieczeństwa wspólnie z jednostką notyfikowaną. Na podstawie otrzymanego raportu realizujemy prace dostosowawcze: analiza ryzyka, projekt, dokumentacja, oprogramowanie, wizualizacja, ogrodzenia, bramy wejściowe, kurtyny bezpieczeństwa (pomiary czasów dobiegu), skanery bezpieczeństwa, kolumny sygnalizacyjne i dźwiękowe. Po wykonaniu prac montażowo-uruchomieniowych odbywa się powtórny audyt, który określa spełnienie wytycznych i jeśli wynik jest poprawny, pozwala na otrzymanie stosownego dokumentu z jednostki notyfikowanej i np. nadanie oznaczenia CE.
Tworzenie i odtwarzanie dokumentacji elektrycznej i mechanicznej maszyn
W naszej ofercie są także usługi pozwalające na opracowanie nowej, przerysowanie istniejącej lub odtworzenie nieistniejącej dokumentacji elektrycznej lub mechanicznej. Potrafimy także opracować model wielowymiarowe oraz przeprowadzić symulację pracy projektowanych rozwiązań przy założeniu wymuszeń.
Dystrybucja komponentów automatyki i oprogramowania

Na potrzeby własnych projektów oraz na życzenie Kontrahentów, dokonujemy kompletacji urządzeń automatyki do projektów. Opracowujemy zestawienia komponentów oraz przeprowadzamy ich weryfikację pod kątem poprawności obliczeń elektromechanicznych. Do dobranych przez nas warunków dostarczamy sprzęt oraz oprogramowanie w zakresie zintegrowanej automatyki różnych dostawców: EATON, ABB, AMK, BOSCH REXROTH, BECKHOFF, SEW, LENZE, Danfoss, SIEMENS.

Realizujemy regularną sprzedaż i dostawy komponentów. Posiadamy 24/7 magazyn własnych komponentów, w tym przemienników EATON. Jesteśmy w stanie pomagać całodobowo i kompleksowo.

Na podstawie tak obszernej oferty, jesteśmy w stanie podjąć się prawie każdego zadania i zapewnić Państwu kompleksową ofertę w zakresie projektów i ich realizacji, modernizacji, usług, serwisu, doradztwa technicznego, dostawy sprzętu, oprogramowania oraz szkoleń dedykowanych i autoryzowanych.

Dla naszych Kontrahentów, organizujemy cykliczne tematyczne warsztaty techniczne, na które serdecznie zapraszamy.

pl_PLPolish