Zadzwoń: +(48) 42 648-66-77

W jubileuszowym roku 15-lecia działalności Siemens Sp. z o.o. ustanowiony został Medal Siemensa, wręczany osobom i instytucjom zasłużonym dla rozwoju Spółki oraz dla współpracy Siemensa z otoczeniem gospodarczym lub społecznym.

źródło: www.siemens.pl

W jubileuszowym roku 15-lecia działalności Siemens Sp. z o.o. ustanowiony został Medal Siemensa, wręczany osobom i instytucjom zasłużonym dla rozwoju Spółki oraz dla współpracy Siemensa z otoczeniem gospodarczym lub społecznym.

Medal odlany został w brązie. Jego awers przedstawia grupę osób wpisaną w kształt kolumny i symbolicznie dźwigających nazwę naszej firmy oraz napis Polonia. W ten sposób wyrażona została idea ludzi budujących siłę firmy, która z kolej przyczynia się do budowy polskiej gospodarki.
Na rewersie medalu widnieje graficznie przetworzony wycinek elektronicznego obwodu drukowanego. Na jego tle umieszczony jest łaciński napis MERENTIBUS „Zasłużonym” oraz data 2006 – rok ustanowienia medalu.

Twórczynią medalu jest znana polska artystka-rzeźbiarka Beata Wątróbska-Wdowiarska, autorka licznych medali, plakiet okolicznościowych i małych form rzeźbiarskich.

Pierwsze medale wręczone zostały w maju 2006 roku.
Otrzymali je:

 

  1. O. Izydor Matuszewski, generał zakonu paulinów
    – w dowód uznania i wdzięczności za pomoc w otwarciu Siemensa na problemy polskiego społeczeństwa oraz za wnoszenie duchowych wartości w życie Polski i jej środowiska gospodarczego (22 maja 2006)
  2. Prof. Marek Dietrich, dyrektor Instytutu Problemów Współczesnej Cywilizacji w Warszawie, w latach 1990-1996 rektor Politechniki Warszawskiej
    – w dowód uznania i wdzięczności za wybitny wkład w rozwój współpracy Siemensa z polską Nauką i wypromowanie Nagrody Siemensa (29 maja 2006)
  3. Prof. Władysław Włosiński, Przewodniczący Wydziału IV Nauk Technicznych Polskiej Akademii Nauk, w latach 1994-1999 prorektor Politechniki Warszawskiej ds. Nauki
    – w dowód uznania i wdzięczności za wybitny wkład w rozwój współpracy Siemensa z polskim środowiskiem politechnicznym oraz za nieustające zaangażowanie w organizację i propagowanie Konkursu o Nagrodę Siemensa (29 maja 2006)
  4. Janusz Reiter, ambasador nadzwyczajny i pełnomocny Rzeczpospolitej Polskiej w Stanach Zjednoczonych, współzałożyciel i pierwszy dyrektor Centrum Stosunków Międzynarodowych, b. członek Rady Nadzorczej Siemens Sp. z o.o. i konsultant Zarządu Spółki do spraw gospodarczo-politycznych
    – w dowód uznania i wdzięczności za wybitny wkład w umacnianie społecznych więzi Siemensa w Polsce oraz zacieśnianie związków między polskimi i niemieckimi środowiskami gospodarczymi (29 maja 2006)
  5. Politechnika Wrocławska, jedna z największych i najlepszych uczelni technicznych w kraju, czołowa polska uczelnia kształcąca specjalistów w dziedzinie elektroniki
    – w dowód uznania i wdzięczności za przygotowanie znakomitych kadr polskich specjalistów-informatyków i za stałą, owocną współpracę z Siemensem na polu rozwoju najnowocześniejszych technologii (29 maja 2006)
pl_PLPolish