Zadzwoń: +(48) 42 648-66-77
PROFIBUS & PROFINET

Problem z siecią? – Na pewno pomożemy!

Nasi specjaliści chętnie udzielą Państwu wszelkich informacji:

tel. +48 696 626 627
diagnostyka@simlogic.pl

PEWNA I FUNKCJONALNA DIAGNOSTYKA SIECI PROFIBUS W ZAKAŁDACH PRZEMYSLOWYCH

Na bazie posiadanych kompetencji, wiedzy i doświadczenia, CENTRUM SIMLOGIC. świadczy profesjonalne usługi serwisowe w zakresie audytów diagnostycznych komunikacji przemysłowej oraz weryfikacji zaprojektowania, sprawności magistrali oraz bezpieczeństwa komunikacji w sieciach przemysłowych.

Oferujemy Państwu nasze usługi w zakresie:
• Funkcjonalnej diagnostyki sieci przemysłowych PROFIBUS i PROFINET, INDUSTRIAL ETHERNET, CAN, MODBUS, ASI
• Audytów diagnostycznych wybranej sieci komunikacyjnych w zakładach przemysłowych,
• Projektowania i uruchamiania przemysłowej komunikacji bezprzewodowej,
• Projektowania, oprogramowania i uruchamiania kompleksowych rozwiązań komunikacji przemysłowej w zadaniach akwizycji, przetwarzania danych i diagnostyki maszyn,
• Diagnostyki maszyn i urządzeń w sieciach przemysłowych oraz systemów komunikacji maszyn ogólnego i specjalnego przeznaczenia,
• Integracji komunikacji, wizualizacji pracy maszyn i ich zdalnej diagnostyki z systemami ERP.
• Szkoleń z zakresu komunikacji przemysłowej PROFINET / PROFIBUS
• Szkoleń z zakresu diagnostyki komunikacji przemysłowej PROFINET / PROFIBUS
• Szkoleń z zakresu rozwiązań dedykowanych komunikacji przemysłowej PROFINET / PROFIBUS zastosowania w maszynach i systemach sterowania.

Szybka a zarazem skuteczna diagnostyka komunikacji przemysłowej jest w dzisiejszych czasach jednym z kluczowych elementów utrzymania ruchu zakładów przemysłowych na całym świecie. Z naszej praktyki inżynierskiej, rozwijając własną koncepcję diagnostyki maszyn i sieci oraz wielokrotnie opracowując i wdrażając rozwiązania pozwalające na zwiększanie niezawodności instalacji przemysłowych, stwierdzamy, iż wskazane są okresowe przeglądy instalacji komunikacyjnej oraz działania prewencyjne, testy instalacji oraz wymiana złącz i okablowania sieciowego. Skuteczną diagnostykę sieci PPROFIBUS może zapewnić połączenie wyboru właściwych narzędzi diagnostycznych z umiejętnością analizy informacji otrzymanych z zastosowanego urządzenia diagnostycznego. Wtedy można usunąć zarówno awarię, jak i jej przyczynę, a nie tylko sam skutek, oraz można opracować i efektywnie wdrożyć właściwe działania prewencyjne. Podczas awarii sieci PROFIBUS personel potrzebuje pewnych narzędzi do jej znalezienia i wyeliminowania.

Wychodząc naprzeciw wymaganiom stawianym narzędziom diagnostycznym, SIMLOGIC. proponuje rozwiązania sprzętowe i programowe pozwalające na dokonanie szybkiej i pewnej diagnostyki sieci komunikacyjnych.

DIAGNOSTYKA PROFIBUS I RS485 – Oscyloskop cyfrowy jako przyrząd elektroniczny służący do obserwowania, obrazowania i badania przebiegów oraz wzajemnych zależności pomiędzy wielkościami elektrycznymi, bądź innymi wielkościami fizycznymi reprezentowanymi w postaci elektrycznej (źródło testu i oscyloskopu – Wikipedia). oscyloskop cyfrowy Miernik uniwersalny (multimetr) – zespolone urządzenie pomiarowe posiadające możliwość pomiaru różnych wielkości fizycznych. Termin stosowany najczęściej w elektrotechnice do opisania urządzenia zawierającego co najmniej: amperomierz, woltomierz, omomierz (źródło Wikipedia).

Miernik uniwersalny, tester BT 200 firmy Siemens umożliwia diagnostykę systemu PROFIBUS-DP bez potrzeby wykorzystywania dodatkowych środków pomiarowych (np. PC, oscyloskop).

Diagnostic Repeater firmy Siemens jest urządzeniem diagnostycznym sieci PROFIBUS, które monitoruje segment sieci RS 485 PROFIBUS podczas pracy. Urządzenie wykrywa problemy z okablowaniem, które mogą wystąpić w sieci PROFIBUS i raportuje je do mastera sieci DP. Oprogramowanie STEP 7, COM PROFIBUS lub urządzenie HMI podłączone do mastera DP może wyświetlić te błędy z odpowiednią lokalizacją w postaci tekstu.

Oprogramowanie Amprolyzer firmy Siemens, jest narzędziem pracującym w systemie Microsoft Windows. Jest to bezpłatne oprogramowanie narzędziowe, które służy do diagnostyki sieci PROFIBUS i ramek komunikatów. Program pomaga użytkownikowi znaleźć błędy podczas uruchamiania.

Oprogramowanie BANYNet PROFIBUS firmy Siemens – jest narzędziem pracującym w systemie Microsoft Windows przeznaczonym do dokumentacji, monitorowania, diagnostyki, analizy sieci PROFIBUS.

SINEMA SERVER jest to szyte na miarę rozwiązanie firmy Siemens przeznaczone do diagnostyki oraz dokumentacji sieci komunikacyjnych jak również jest ono przeznaczone do integracji diagnostyki sieci do systemów SCADA. Dzięki temu problemy z komunikacją w przewodowych i bezprzewodowych sieci Industrial Ethernet i PROFINET mogą być szybko zidentyfikowane i usunięte, możliwe jest również wygenerowanie topologii sieci co pozwala na szybsze zidentyfikowanie uszkodzonego urządzenia.
Dzięki użyciu protokołów PROFINET i SNMP możliwe jest ciągłe zapisywanie i archiwizowanie zdarzeń diagnostycznych. W oprogramowaniu SINEMA Server informacje są stale dostępne przy użyciu przeglądarki internetowej (Internet Explorer lub Firefox).

Oprócz dodatkowego oprogramowania i sprzętu elementy sieciowe firmy Siemens tak samo jak innych firm posiadają swoją wewnętrzną diagnostykę a także tak diagnostykę posiada oprogramowanie STEP7/ TIA Portal.

Dzięki edytorowi topologii w STEP7 można w łatwy sposób określić błędne połączenie a także sprawdzić stan każdego urządzenia w sieci. Oprócz tego każdy procesor komunikacyjny lub sterownik posiada swój wewnętrzny bufor diagnostyczny. Dzięki niemu oraz plikom GSDML możemy w szybki sposób ustalić przyczynę awarii modułu.

PRONETA Basic to darmowe narzędzie wspierające analizę i konfigurację sieci PROFINET, ze specjalną obsługą rozproszonych I / O ET 200. Test I / O umożliwia szybkie i wygodne testowanie i dokumentowanie okablowania zakładu.

W celu uzyskania dalszych informacji zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy w fachowy sposób odpowiedzą na wszelkie Państwa pytania.

Zapraszamy do współpracy.

Zespół SIMLOGIC.

pl_PLPolish