Zadzwoń: +(48) 42 648-66-77

„Automatyka ciągle podlega zmianom i innowacjom. Nie tak dawno zmiany te odnosiły się tylko do obszaru samej produkcji w zakładzie. Zastosowanie technologii sieciowych wprowadziło rewolucyjne zmiany polegające na zmianie systemu centralnego na system rozproszony. W ciągu tych dziesięciu lat sieć PROFIBUS stała się liderem w technologii systemów rozproszonych. Pomimo tak znaczącego sukcesu sieć PROFIBUS ciągle jest rozwijana i unowocześniana. Początkowo skupiono się tylko na technice komunikacji. Obecnie jednak duży nacisk kładzie się na pełną integrację systemu oraz w szczególności na rozwój profili aplikacyjnych. Profile te sprawiły, że sieć PROFIBUS połączyła automatykę przemysłową i procesową. W ciągu tych dziesięciu lat sieć PROFIBUS stała się liderem w technologii systemów rozproszonych. Pomimo tak znaczącego sukcesu sieć PROFIBUS ciągle jest rozwijana i unowocześniana. Początkowo skupiono się tylko na technice komunikacji. Obecnie jednak duży nacisk kładzie się na pełną integrację systemu oraz w
szczególności na rozwój profili aplikacyjnych. Profile te sprawiły, że sieć PROFIBUS połączyła automatykę przemysłową i procesową.
Dodatkowo technologia IT (Information Technology ) kreuje rozwój nowoczesnej automatyki. Obecnie inteligentne systemy sieciowe muszą zaadoptować technologie IT co pozwala na większą integrację z systemami zarządzania zakładem. Ten kierunek rozwoju spowodował, że automatyka przemysłowa wkroczyła w świat sieci biurowej, powodując głębokie zmiany i nowe trendy w systemach obsługi i zarządzania automatyki. Dodatkowo stworzono nowe możliwości w zakresie komunikacji pomiędzy systemami automatyki. W oparciu o dotychczasowe doświadczenia sieć PROFIBUS została rozszerzona i zaadoptowana do świata komunikacji Ethernet tworząc standard PROFInet”.

 

  PROFIBUS (0 pobrań )

pl_PLPolish