Zadzwoń: +(48) 42 648-66-77

Szanowni Państwo w najnowszym numerze czasopisma „Napędy i Sterowanie” ukazał się kolejny artykuł firmy SIMLOGIC. pt. Pewna i funkcjonalna diagnostyka sieci PROFIBUS – Potrzeby użytkowników a sprawdzone rozwiązania.

Centrum Serwisowo-Szkoleniowo-Kompetencyjne SIMLOGIC.

Aktywnie zajmuje się promocją i wdrażaniem zintegrowanych systemów sterowania, techniki napędowej, automatyki procesowej, monitorowania i wizualizacji. Świadczymy usługi w zakresie diagnostyki sieci przemysłowych, szczególnie PROFIBUS i PROFINET. W naszej ofercie produktowej posiadamy rozwiązania na bazie produktów firmy Siemens(BT 200, Diagnostic Repeater, BANY NET). Od listopada 2010r. jesteśmy także wyłącznym dystrybutorem w Polsce specjalistycznych urządzeń i oprogramowania do diagnostyki sieci przemysłowych PROFINET, PROFIBUS, Industrial Ethernet. Zachęcamy do lektury opublikowanego artykułu z zakresu tematyki pewnej i funkcjonalnej diagnostyki sieci PROFIBUS.

Poniżej znajduje się streszczenie tego artykułu.

 

Dla prawidłowego funkcjonowania sieci PROFIBUS ważne jest, aby od początkowego etapu projektowania sieci komunikacyjnej uwzględniać wszystkie zalecenia norm i organizacji standaryzującej PROFIBUS & PROFINET PI, związane z prawidłowym projektowaniem i przygotowywaniem. Trebing + Himstedt posiada prawie 20-letnią tradycję oraz doświadczenie i rozwija własną koncepcję diagnostyki systemów komunikacji celem zwiększenia niezawodności komunikacji instalacji przemysłowych. Podczas tegorocznych Targów SPS/IPC/Drives w Norymberdze w Niemczech odbyła się pierwsza prezentacja nowych produktów diagnostycznych do monitorowania sieci i różnych protokołów komunikacyjnych w jednym systemie. Rozwiązanie umożliwia kompleksową i efektywną diagnostykę sieci PROFIBUS, PROFINET i Industrial Ethernet.

  • Oprogramowanie TH Scope – połączone rozwiązania diagnostyczne dla sieci Industrial Ethernet, PROFIBUS, PROFINET
  • Urządzenia diagnostyczne TH Link – swobodny dostęp do magistral przemysłowych
  • PROFIBUS Scope – narzędzie diagnostyczne PROFIBUS dla aplikacji mobilnych
  • xEPI 2 – urządzenie diagnostyczne z dostępem sieciowym

Skuteczną diagnostykę sieci PPROFIBUS może zapewnić połączenie wyboru właściwych narzędzi diagnostycznych z umiejętnością analizy informacji otrzymanych z zastosowanego urządzenia diagnostycznego. Wtedy można usunąć zarówno awarię, jak i jej przyczynę, a nie tylko sam skutek, oraz można opracować i efektywnie wdrożyć właściwe działania prewencyjne. Z naszej praktyki inżynierskiej, rozwijając własną koncepcję diagnostyki maszyn i sieci oraz wielokrotnie opracowując i wdrażając rozwiązania pozwalające na zwiększanie niezawodności instalacji przemysłowych, stwierdzamy, iż wskazane są także okresowe przeglądy instalacji komunikacyjnej, testy instalacji oraz wymiana złącz i okablowania sieciowego.

Cały artykuł jest dostępny w grudniowym numerze czasopisma „Napędy i Sterowanie”.

pl_PLPolish