Zadzwoń: +(48) 42 648-66-77

W zadaniach przemysłowych realizowanych przez AUTORYZOWANE CENTRUM SERWISOWO-SZKOLENIOWO-KOMPETENCYJNE SIMLOGIC. bardzo często sięgamy po najnowsze specjalizowane rozwiązania dostępne na rynku i stosujemy najbardziej wyrafinowane metody sterowania oraz regulacji. Przykładem takiej aplikacji było zastosowanie mechanizmów pozycjonowania za pomocą trybu MDI w maszynie służącej do cięcia i obróbki profili aluminiowych.

Zastosowany w tym rozwiązaniu przemiennik częstotliwości rodziny SINAMICS S110 integruje w swojej funkcjonalności wszystkie podstawowe funkcje regulacyjne do zadań pozycjonowania układów 1-osiowych (single-axis AC servo drive), funkcje bezpieczeństwa (STO, SOS, SS1, SS2, SBC, SLS, SSM) do ochrony maszyn oraz obsługi, programowalne bloki funkcyjne BICO oraz funkcje diagnostyczne. Urządzenie SINAMICS S110 przystosowane jest zarówno do obsługi silników synchronicznych jak i asynchronicznych w zakresie mocy 0,12 do 90 kW z komunikacją po sieciach PROFIBUS-DP oraz CAN-bus.
Sinamics S110 z modułem sterującym CU305 jest nie tylko napędem servo, ale także spełnia podstawowe cechy napędu NC. Ważną jego właściwością, oprócz posiadania regulatora pozycji, jest także możliwość samodzielnego wykonywania zadań pozycjonowania poprzez wbudowany blok EPos. Występuje tu kilka możliwości wykonywania zadań pozycjonowania.

Cały artykuł jest dostępny we wrześniowym numerze czasopisma „Napędy i Sterowanie” oraz został zamieszczony na naszej stronie w dziale Artykuły.
Zapraszamy Państwa do lektury tego oraz innych naszych artykułów zamieszczanych cyklicznie w czasopiśmie „Napędy i Sterowanie” jak również do lektury artykułów zamieszczonych na naszej stronie internetowej w dziale Artykuły.

Z pracą napędów rodziny SINAMICS można zapoznać się w sposób praktyczny na warsztatach i szkoleniach organizowanych w siedzibie SIMLOGIC.

 

pl_PLPolish